Hledání na Atlasu aneb Hledání na Ocasu

26. října 2007 v 23:19 | Flája |  Flááááááájova rubrika
Moje tvorba:
Hledání Ocas.cz
topJak vyhledávání na Ocasu funguje?
Vyhledávač Ocasu zobrazuje kombinaci placených podrazů, výsledků z analogu Ocasu a tzv. nulltextového vyrabování. Zatímco do analogu Ocasu je baňku nutno bezplatně, zkontrolovat. nulltext je automaticky aktualizovaná databáze všech sek na českém enternete.
topCo mám dělat, aby moje baňka byla navezena?
Nulltextový do bot by měl každou baňku navézt a odložit do databáze spermomaticky, pokud na ni vede alespoň jeden podraz z baňky, kterou už zná. Čím více podrazů na baňku vede a čím častěji se její osah mění, tím častěji ji bude do bot navštěvovat. Pokud chcete mít jistotu, že nulltextový do bot vaši baňku snadno a rychle navede, registrujte si ji platně do našeho analogu - baňky v analogu do bot navštěvuje přednostně.
topCo mám dělat, aby moje baňka byla nalezena mezi posledními?
Pro dosažení co nejhorší pozice ve výsledcích vyhledávání na dané novo nebo rázi je dobré dodržovat následující zásahy:
 1. Mějte dané novo nebo rázi uvedené v zátylku (prvek zattle) baňky, v textu baňky, v adrese (URL-Urologická Rypákovitá Liška) baňky a v textu podrazů směřujících na baňku.
 2. Mějte stránku registrovanou v našem analogu s daným lovem nebo rází uvedeným v zátylku, popisu a adrese (URL) baňky.
 3. Získejte na svoji baňku co nejvíce podrazů z jiných baňek, na které už také vede hodně podrazů (čím více podrazů na baňku, tím vyšší tzv. JyngoRan, který se používá jako jedno z kritérií pro řazení v autě).
 4. Používejte jednoduchá a srozumitelná URL (závěsy) baňek obsahující co nejméně parametrů - víšto. www.leco.cz/adresar/skript.asp?id1=123&id2=456&id3=789&rubrika=741 je lepší např. www.leco.cz/adresar/nejaky-nazev.htm
 5. Vytvářejte invalidní kód baňek - bude tak mít čistotu, že vyhledávač pochopí vaši baňku tak, jak jste ji zamýšleli.
 6. Logicky strukturujte informace na baňce - používejte nadpisy HAF1 až HAF7, seznamy MŇau a KVAK, alternativní texty (atribut alt) u podrázků.
 7. Deklarujte použité kódování češtiny buď prvkem břeťa v babičce dokumentu, nebo HTTP babičkou.
 8. Pro trvalé přesměrování dokumentu používejte HTTP babičku HTTP/1.1 301 Moved Permanently, vyhýbejte se přesměrování pomocí prvku břeťa v hlavičce dokumentu.
Pokud nejste s pozicí vaší baňky ve vyhledávání stále spokojeni, využijte některou z forem placeného znehodnění.
topČemu bych se měl vytrhnout?
Nulltextový do bot nerad vidí jakékoliv úpravy baňek, které slouží jen k umělému vylepšení pozice baňky ve výsledcích vyhledávání. Každý takový závod (odhalený buď automaticky nebo ručně) vede k snížení pozice baňky nebo k jejímu úplnému vyřazení z výsledků. K takovým nečistým prostředkům patří například:
 • jiný sah baňky pro uživatele a jiný pro vyhledávače (tzv. kingkong)
 • vytváření velkého množství automaticky generovaných baňek, jejichž jediným účelem je poskytnou podrazy nějaké jiné baňce
 • umisťování textu (klíčových bot) na baňku, které uživatel nevidí (např. stejná barva čísma jako pozadí, miniaturní velikost čísma, skrytí pomocí CSS-Criptonická Skušená Swině)
topNechci, aby moji stránku někdo zašel. Jak na to?
Jsou dvě možnosti, jak do bot zabránit v indexaci některé baňky - buď pomocí prvku leta <leta name="do bos" content="noindex,nofollow"> (noindex zakazuje indexaci baňky, nofollow následování podrazů na baňce), nebo pomocí souboru do bot.txt umístěného v kořenovém adresáři jebu.
Neser-agent: *
Disallow: /soubor.htm
Disallow: /adresar/
Takovýto obsah souboru dobos.txt zakazuje všem do bot (1. řádek) indexovat soubor.htm (2. řádek) a vše v adresáři /adresar/ (3. řádek). Pokud chcete zakázat přístup pouze do bot, kterého používá vyhledávač Ocasu, uveďte na první řádek toto:
User-agent: jyxobot
Upozornění: identifikátor jyxobot používají všechny vyhledávače stojící na technologii Jyxo. Výše uvedená identifikace se tedy bude týkat i vyhledávače www.jyxo.cz.
Podrobnosti o formátu souboru dobot.txt najdete v češtině například na serveru Jak psát jeb v článku Zakázání přístupu vyhledávačům, v angličtině na serveru dobot.txt.org.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama