Postavy z filmu Útěk z vězení

26. října 2007 v 22:52 | Flája |  Flááááááájova rubrika

Postavy:

Veronica Donovan

Veronica DonovanVeronica Donovan (hraje ji zkušená herečka Robin Tunney) je bývalou přítelkyní Lincolna Burrowse (Dominic Purcell). Chodili spolu na střední škole, a to i přesto, že jde o dvě velmi rozdílné osobnosti. Po střední škole, když ji omrzel velkoměstský život v Chicagu, se Veronica Donovan přestěhovala a začala navštěvovat University of Illinois, kde získala bakalářský titul v politických vědách. Později studovala na právnické Baylor Law School, stala se právničkou a přestěhovala se zpět do Chicaga, kde ve společnosti Bianchi and Guthrie začala pracovat jako realitní právník.
Veronica Donovan je klíčovou postavou celého seriálu Útěk z vězení, právě "skrze" ní je v první epizodě odhalena zápletka a důvod, proč se bratr Lincolna Burrowse - Michael Scofield (Wentworth Miller) - rozhodne nechat se dobrovolně uvěznit, aby pomohl vysvobodit svého bratra. Veronica se rozhodne Michaela obhajovat, což silně ovlivní nejen průběh případu, ale i její osobní život. Na počátku druhé sezóny seriálu pak čekejte velké překvapení vztahující se právě k ní.

Michael Scofield

Michael ScofieldVězeň Michael Scofield byl usvědčený z ozbrojené loupeže při pokusu odcizit přes půl miliónu dolarů z chicagské banky. Při soudním procesu Scofield nepřednesl nic na svou obhajobu a požadoval odsedět si trest v zařízení prvního stupně blízko jeho rodného Chicaga.
Minulost Michaela Scofielda je neposkvrněná. Muž se dvěma vysokoškolskými tituly v oboru stavebnictví pracoval před zatčením v prestižní firmě Middleton, Maxwell a Schaum, která dělala stavební návrh vězeňského komplexu Fox River.

Lincoln Burrows

Lincoln BurrowsS životem Lincolna Burrowse do začalo jít z kopce již v 15 letech poté, co byl vyhozen z desátého ročníku Morgan Park High School. Od té doby se dostal mnohokrát do problémů se zákonem. Byl odsouzen na 2 měsíce za krádež, na 3 měsíce za poškozování majetku, na 6 měsíců za ublížení na zdraví, na 6 měsíců za držení drog, na 10 měsíců za další ublížení na zdraví.
Ti co je hrají:

Robin Tunney

Robin TunneyRobin Tunney je americká herečka, která v seiálu Útěk z vězení ztvárnila roli postavy jménem Veronica Donovan. Robin Tunney se narodila v roce 1972 v Chicagu, má irsko-americké předky. V osmnácti letech se přestěhovala do Los Angeles v Kalifornii, kde začala svoji hereckou kariéru. Zprvu získala několik rolí v menších televizních seriálech (např. Zákon a pořádek), opravdový průlom pro ni však znamenala role ve filmech Empire Records a následně Čarodějky (The Craft). Robin Tunney se nebojí ukázat filmovým divákům kromě svých hereckých schopností i své nahé tělo, což předvedla například ve filmech "Investigating Sex" a "Supernova". Časopis Maxim ji odhodnotil ja 81. ze stovky nejžhavějších žen roku 2001. Kromě seriálu Útěk z vězení si zahrála také v seriálech Dr. House, Class of '96 nebo filmu Paparazzi.


Wentworth Miller

Wentworth MillerHlavní roli v seriálu Útěk z vězení ztvárnil málo známý Wentworth Miller. Než se dostal k postavě Michaela Scofielda, bylo možné ho vidět v malých rolích například v seriálech Buffy: přemožitelka upírů nebo Pohotovost. V celovečerním filmu Underworld si zahrál Dr. Adam Lockwood, jeho opravdovým debutem je ale až Útěk z vězení.
Wentworth Miller se narodil 2. června 1972 v Anglii americkým rodičům. Má částečné indiánské, jamajské a židovské kořeny. Jeho matka je běloška s ruskou, francouzskou, holandskou, syrskou a libanonskou krví, zatímco jeho otec je černý afro-američan. Narodil se v Anglii, kde jeho otec studoval, ale když byl Wentworthovi jeden rok, přestěhovali se do New Yorku. Má dvě sestry, Leigh a Gillian. Vystudoval prestižní Princetonskou univerzitu s diplomem z angličtiny a literatury. V roce 1995 se vydal do Los Angeles, kde chtěl začít hereckou kariéru.
Za výkon v seriálu Útěk z vězení - roli Michaela Scofielda - si odnesl v roce 2005 ocenění Zlatý glóbus v kategorii Nejlepší herec v dramatickém seriálu.


Dominic Purcell

Dominic PurcellDominic Purcell hraje v seriálu Útěk z vězení roli Lincolna Burrowse, staršího bratra hlavní postavy Michaela Scofielda. Purcell se narodil 17. února 1970 v Anglii. Jeho matka je Irka, jeho otec Nor, celým jménem se Dominic Purcell jmenuje Dominic Haakon Myrtvedt Purcell - obě prostřední jména jsou norská. Ve dvou letech se odstěhoval se svou rodinou i sourozenci do Austrálie.
Po střední škole se Purcell pustil do zahradničení. Práce ho ale příliš nebavila, a tak ho jednou při sledování filmu Četa napadlo, že se stane hercem. Začal studovat na herecké škole Western Australia Academy of Performing Arts ve tříde spolu s Hugh Jackmanem, známým například ze série X-Men. Tam také potkal svoji budoucí ženu Rebeccu.
Purcell začínal, stejně jako většina ostatních herců seriálu Útěk z vězení, v málo známých televizních seriálech. Jeho prvním byl v roce 1997 seriál jménem Raw FM. Později se mu podařilo získat malou roli ve filmu Mission: Impossible II, když si ho konečně všimli američtí lovci talentů. Získal tak role ve filmech Equilibrium (2002), Blade: Trinity (2004) nebo televizním seriálu John Doe.
Teprve Útěk z vězení ale udělal z Dominica Purcella opravdovou celebritu. O nabídky na nové role se už teď nemusí bát. Nyní žije v Los Angeles spolu se svou rodinou. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama